Canon 50d ve özellikleri

Sitemizde kategori olarak belirlediğim hemen her konuda içerik girmeye çalışıyorum. Fotoğrafçılık ve fotoğaf çekme konularıda bunlardan birisi. Fotoğraf tutkunları için bir Fotoğraf Makinesi tanıtacağım sizlere. Makinamız Canon 50D şık tasarımı ve ideal performansı sebebiyle hayranı çok olan bir makine (Nikon sevenler kıskanmasın onlarında hayran olacağı makineler burada yazacağız tabiki:)).
Dilersiniz makinadan bahsetmeye başlayalım;
Canon EOS 50D incelemesi : Canon EOS 50D dijital SLR fotoğraf makinesi bu ağustos ayında beklenenden daha erken bir tarihte tanıtılmıştı. Bu kameranın 40D modelinin devamı olduğu düşünülmüştü ama Canon bunu şiddetle reddetti. Canon 50D fotoğraf makinesi inovatif yeni tekniklerle donatılmış başlı başına ayrı bir DSLR modeli olarak değerlendirilmeli. Ürünün bu yenilikçi yönlerinden biri, daha yüksek çözünürlüğe sahip olmakla beraber daha iyi bir sinyal/noise oranı sunması beklenen yeni geliştirilmiş 15.1 megapiksellik CMOS görüntü sensörü ve diğeri de kameraya entegre edilen hızlı DIGIC IV görüntü işlemcisi. Canon EOS 50D dijital fotoğraf makinesini sizin için inceledik.• Canon EOS 50D incelemesi.

canon-50d-review

Canon EOS 50D ve EOS 40D karşılaştırması
Daha önceki EOS 40D modeline aşina olan fotoğrafseverler Canon EOS 50D kamerayı ellerine ilk defa aldıklarında iki model arasındaki benzerlikleri hemen fark edeceklerdir. Aslına bakarsanız kameranın ön yüzündeki tek farklı nokta model ismi gibi duruyor. EOS 50D’nin arka yüzü, ağırlıklı olarak 40D modeline kıyasla değişik bir LCD ekran kullanılmış olmasından dolayı biraz daha farklı görünüyor. Bunun dışında; her iki model arasında, kadranda kullanılan değişik renk ve butonlara uygulanan ekstra özellikler gibi küçük detaylardan oluşan farklar bulunuyor. Ancak; her iki modelin de raflarda yan yana satışa sunulduğu mağazalarda satış görevlilerinin müşterilere modelleri tanıtırken açıklamaları gereken çok şey bulunuyor.

canon-eos-50d-test

Canon EOS 50D kamera testi
40D modelinin arka yüzünde uygulanan değişikliklerin hepsine Canon EOS 50D kamerada da yer verilmiş. Veya en azından durumun butonlar konusunda böyle olduğu görülüyor. Tamamen yeni baştan tasarlanmış ve yenilenmiş olan 3 inç büyüklüğündeki LCD ekran önceki modeldeki 230.000 kıyasla dikkate değer derecede arttırılmış 920.000 piksel çözünürlüğü ile görüntü sunumunun kalitesine ciddi anlamda katkı sağlıyor. Ayrıca LCD ekranın üzerini kaplayan geliştirilmiş malzeme yansıma önleyici katman olarak görev yapıyor. Tüm bunların ötesinde LCD ekranın Live View canlı ön izlemesi de kontrast AF ve buna bağlı olan yüz tanıma teknolojisi ile geliştirilmiş. Kameranın üst kısmındaki, grip bölümünün başparmağın hizasına denk gelen yerinde AF-ON tuşu açıkça görülüyor. Bu tuş kullanıcıların netlemeyi çekim hızından bağımsız olarak ayarlayabilmelerine olanak tanıyarak aksiyon fotoğrafçılığında büyük kolaylık sağlıyor. Bu özelliği kullanabilmek için alışkanlık kazanmak gerekiyor fakat pratikte daha hızlı çekim olanağı sağladığından büyük kolaylık sunduğu da açık.

Canon 50D incelemesi – Pratik test & DIWA Laboratuar testi
Canon EOS 50D dijital SLR kamerayı bir süreliğine mercek altına aldık ve pratik kullanım koşullarında altında test ettik. Biz pratik testimizi gerçekleştirirken aynı zamanda Canon EF-S 18-200mm f/3.5-f5.6 IS objektif eşliğindeki bir Canon 50D modeli daha DIWA Laboratuarımızda kapsamlı test prosedürlerine tabi tutuluyordu. DIWA teknik testleri ile bizim pratik kullanım incelememizi bir araya getirerek elde ettiğimiz izlenim ve sonuçları test fotoğrafları eşliğinde Canon EOS 50D test sayfalarımızda okuyabilirsiniz.

Tanıtım yazısı alıntıdır…
kaynak: http://www.letsgodigital.org/tr/canon_eos_50d/review.html

Diğer Konular

  • Benzer Yazı Yok

3 yorum

  1. Tuygun

    Canon zten harika makinalar yaratıyor buda süper bir makinaymış bendede var profesyonel bir makina meraklısına ve uzmanına göre canon öneriyorum herzaman…

  2. Avşa Adası

    bende canon kullanıyorum. neredeyse her segmentte makinesini kullandım…

  3. Gürkan Karaaslan

    Halihazırda bu makinayı kulanıyorum. Çok memnun olmkla birlikte battery grip bu makinaya yakışmıyor. Canon her nedense grip’lerin arkadan bakıldığında sol tarafında bir girinti, boşluk ne derseniz deyin tipsiz bir tasarım sunuyor. Ancak üst segment makinalarda gayet güzel grip tasarımı var. Acaba ticari saikler mi?? Nikon da bu yok…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir