Chevrolet Cruze

Son zamanlarda gözüme batan bir araç oldu Chevrolet Cruze… Özellikle tasarımı çok hoş bir arama çok güzel çizgilere sahip.. Sınıfındaki bir çok araca görede oldukça ideal fiyata sahip. Aracın web sayfasına girip hakkında biraz bilgi topladım sizlerle paylaşmak istedim.. Hemde burada sizlerin yorumlarınıda almak istedim.

İşte Chevrolet firmasının Cruze için yorumları

Chevrolet – güvenlikte lider

Chevrolet mühendisleri yıllar boyunca güvenlik konusunda çalıştılar. Tüm modellerimizin Euro NCAP güvenlik testinden aldığı yüksek puanlar da bu konudaki başarımızı gösteriyor.
Chevrolet Cruze – en güvenli otomobillerden birisi.

Chevrolet Cruze 2009 yılında yapılan Euro NCAP’in geliştirilmiş güvenlik testinden en yüksek puanla 5 yıldız almayı başardı.

Chevrolet Cruze Euro NCAP tarihinin en yüksek puanını alarak C-Sedan sınıfında 5 yıldız almayı başaran ilk ve tek otomobil oldu.
En yüksek değerlendirme olan 5 yıldız başarısını elde etti.

Cruze hareketli bir bariyerle gerçekleştirilen önden çarpışma testlinde 16 maximum puan ve yandan darbeli çarğışma testinde ise 8 maksimum puan almayı başarmıştır.

Chevrolet Cruze’un elde ettiği puanalar, Euro NCAP’in 1997 senesinden itibaren uygulanan çarpışma testlerinde binek otomobillerde her iki testte ulaşılmış en yüksek puandır.
Chevrolet Spark – yeni katılımcıdan yüksek puan

Euro NCAP güvenlik testinden 4 yıldız ile ödüllendirilen Yeni Chevrolet Spark elde ettiği toplam puanla maksimum 5 yıldız derecelendirmesinin sadece 1 puan altında kaldı.

Maksimum yetişkin ve çocuk koruması.

Yetişkin korumasında, yandan darbeli çarpışma testinde Yeni Spark maksimum puan olan 8 puanı aldı.

Çocuk korumasında Yeni Spark çeşitli çarpışmalarda oluşabilecek yaralanmalara karşılık çocuk korumasının değerlendirildiği hava yastığı dinamik performans testlerinden de maksimum puanı almıştır.

Geri Kazanima Uygun Tasarım

“Geri dönüsüm odakli tasarim” nedir?

Otomobil üretim asamasindan baslayip geri dönüsüme uygun ürünler tasarlayarak geri dönüsüm sürecinin verimliliginin arttirilmasidir Chevrolet’in geri dönüsüm stratejisine yönelik tasarimi, ürün sorumlulugumuzun bir unsurudur. Araç üretimi sirasinda üretilen atigi azaltma ve daha da ileri asamada aracin ömrü sonundaki atigi azaltmak gibi iki amaci bulunmaktadir. Bu, degerli malzeme ve enerji kaynaklarinin korunmasini saglamaktadir. Stratejimiz iki prensibe dayanmaktadir:

1. Geri dönüsüm odakli tasarim / Ön islem için tasarim.

GM içerisindeki tüm tasarim ekipleri, bir ürünün tasarim asamasinda bu hedefleri dikkate almak için, ‘Geri Dönüstürülebilirlik/Geri Kazanilabilirlik’ kilavuzlarini izlemelidir. Burada amaç, geri dönüstürmenin söz konusu oldugu araçlarin ve bilesenlerinin gelistirilmesi sirasinda hem GM mühendislerini ve hem de tedarikçileri desteklemektir. Bu süreç, mühendislerin parçalari, bilesenleri ve araçlari geri dönüstürülebilmeleri ve geri kazanilabilmeleri açisindan analiz etmelerine de yardimci olmaktadir.

Geri dönüsüm malzemeleri, kullanimlari teknik açidan uygun ve ekonomik açidan sürdürülebilir oldugu sürece, yeni malzemelere tercih edilecektir.

Geri dönüsüm ekibimiz, performans standartlarina paralel olarak performans standarti, yüksek kalite görünümü ve duygusu ile mekanik ve isil dayanikliligi korumak için elinden gelen çabayi göstermektedir.

Kaliteden hiçbir zaman ödün verilmemektedir.

Gerçekten de, geri dönüsüm sonucu elde edilen ve yeni malzemelerin karsilastirilabilir kalitesi artik ‘gizli parçalarla’ sinirli kalmamakta, birçok görünür parçada da kullanilabilmektedir.

2. Araç üretimi için malzeme ‘çevrimlerinin’ gelistirilmesi ve uygulanmasi:

Asagidaki grafik geri dönüsüm odakli tasarimin genel döngüsünün nasil isledigini göstermektedir.

Entegre ürün sorumlulugu

1. Gelistirme

  • Geri dönüsüm için tasarim
  • Yasam Çevrimi
  • Kritik malzemelerden kaçinilmasi
Geri Kazanima Uygun Tasarim

2. Üretim

  • Geri dönüsüm malzemelerinin kullanilmasi (geri dönüsüm malzemeleri)

4. Geri Kazanim

  • Aracin Geri Kazanimi
  • Kirlilikten arindirma ve Ön-Islem
  • AB Direktifi

3. Kullanim

  • Bayilik atiklari (atik yönetimi)
  • Yedek parçalar

Diğer Konular

  • Benzer Yazı Yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir