En iyi 3d tasarım programları

Yazılım endüstrisinin kullandığı teknolojinin güçlenmesi ile birlikte 3D tasarım teknolojiside ilerlemeler dahada hızlanmış durumda. Kullanılan bu 3d programlar aracılığı ile artık nesneler sanal ortama çok daha rahat biçimde aktarılabilmekte. Ortaya çıkan yazılımların büyük çoğunluğu ise internet üzerinden ücretsiz olarak temin etmeniz mümkün. İşte bu anlamda sizlerle internet üzerinden dağıtılan en popüler 10 3D tasarım programını paylaşmayı hedefledik.

Tasarımcıların fazlasıyla dikkatini çekecek olan programlar aşağıda listelenmiş durumda. Daha çok mimari tasarıma yönelik bu programlara makina sektöründe sık kullanılanlarıda eklemeyi hedefliyoruz.

1. 3D Studio Max

Açıklama: Autodesk firması tarafından geliştirilen bu program bir 3D modelleme programıdır. Eklenti desteğide bulunan bu program 3D modellemede oldukça popülerdir.

2. Blender

Açıklama: Tamamen ücretsiz ve açık kaynak kodlu olan bu program 3D içerik oluşturma için kullanılır. Popüler bütün işletim sistemlerinde çalışan program bir çok özellik sunmaktadır.

3. Art of illusion

Açıklama: Ücretsiz ve açık kaynak kodlu gelişmiş bir 3D modelleme programıdır.

4. Form Z

Açıklama: Mimarlar için geliştirilen, alanında bir çok ödüle sahip olan popüler bir 3D modelleme programıdır.

5. Houdini

Açıklama: Grafik tasarımcılar için geliştilen bu program güçlü bir 3D animasyon yaratıcıdır.

6. Zbrush

Açıklama: Pixologic firması tarafından geliştirilen bu program dünyanın en gelişmiş 3D modelleme programı olarak kabul edilir. Zbrush gerçek zamanlı 3D modelleme ve boyoma yeteneğine sahiptir.

7. Modo

Açıklama: Çizgi karakter tasarımı, mimari gibi bir çok alanda kullanılabilen bu program ile çizimlerinizi 3 boyutlu ortamlarda yapabilir ve daha gerçekçi bir görünüm almalarını sağlayabilirsiniz.

8. Google SketchUp

Açıklama: Google tarafından geliştirilen bu ücretsiz ve kolay kullanımlı araç ile çok rahat bir şekilde 3D modelleme ve çizim yapabilirisiniz.

9. Swift 3D’s

Açıklama: Piyasada bulunan 3 boyutlu flash tasarımlar yapabileceğiniz tek programdır. Gelişmiş özelliklere sahip bu program ile çok rahat bir şekilde 3D Flash içerikler oluşturabilirsiniz.

10. Lightwave

Açıklama: Lightwave basit bir arayüze sahip 3D modelleme render programıdır. Bu program bir çok filmde efekt ve animasyon yapımında kullanılmaktadır.

Diğer Konular

  • Benzer Yazı Yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir