Genç beyinler e-dream yarışmasında

Özel Fatih Lisesi tarafından düzenlenen ‘e-dream proje yarışması’nın altıncısı bugün İstanbul’da yapıldı. Yarışma kapsamında 71 ildeki 1200’den fazla eser arasından seçilen 121 proje bugün finalde yarıştı.
Yarışmada ilköğretim öğrenciler web sitesi, animasyon ve afiş tasarlama, lise öğrencileri de web sitesi, animasyon, afiş ve programcılık dallarında yarıştı. Afiş yarışmasının bu yılki teması ise ‘kardeşlik’ti. Türkiye’nin dört bir tarafından gelen öğrenciler kardeşlik konusunda tasarladıkları projeleri sergilediler. Dereceye girmeye hak kazanan öğrencilere madalyalarının yanı sıra cep telefonu, diz üstü bilgisayar gibi hediyeler de verildi.
Ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Fatih Eğitim Kurumları Genel Müdürü İshak Şahin bilgi teknolojilerinin dünyanın en hızlı gelişen sektörü haline geldiğini söyledi. Şahin ayrıca bilgiyi bazı ülkelerin ürettiğini ve bu ülkelerden gelen hazır teknolojileri almanın insanları tembelliğe ittiğini de belirtti. Ödül törenine TBMM Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Necati Birinci, Büyükçekmece Kaymakamı İsmail Gündüz ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun da katıldı.
Törende ayrıca sabah.com.tr’ye en iyi haber portalı, Mehtap TV’de yayınlanan Bilgi Tek’e de en iyi bilişim programı ödülü verildi.
(CİHAN)

Diğer Konular

  • Benzer Yazı Yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir