İlginç Mobilya Tasarımları

Genç Tasarımcılar merhaba sıradışı farklı ve özgün tasarım modelleri ile mobilya köşesindeyiz yeniden. En güzel tasarımlar ihtiyaçlar doğrultusunda olmuştur hep. İhtiyaçlar bizi zorunlu kılar yeni ürünler çıkarmaya veya icat etmeye. Fakat tasarımcınında ona katacağı bazı estetiksel görünümlerde var. İşte yine ihtiyaçların bize kazandırdığı farklı ve bir o kadar estetik mobilya tasarım örnekleri.

 

İlginç ve Estetik Mobilya Tasarım Örnekleri

besikli-sandalye

Anneler için düşünülmüş e babalar da kullanabilir tabi. Çocuğunuzu sallarken artık yorulmayacaksınız. Onunla birlikte sizde artık keyif yapabilirsiniz. Farklı düşünülmüş güzel bir beşikli sandalye tasarımı.

cok-amacli-kose-takimi

Oldukça fonksiyonel görünen bu takım farklı yerlerinden çıkan aksesuarları ile hem yatak hemde ofis olarak kullanılır kanepe özelliğide mevcut. Gerçekten güzel düşünülmüş ne dersiniz?

estetik-genis-koltuk

Estetik düşünen bir tasarımcının ellerinden dökülen farklı bir köşe koltuk modeli. Büyük salonu olan evler için çok ideal bir mobilya olabilir. Renklerdeki ahenk ve koltukta görünen rahatlık insanı cezbediyor adeta.

estetik-orta-sehba

Orta sehbaların standart yapısından bıkan ve özgünlük isteyenler için ideal bir seçim olacak güzel bir cam sehba modeli. Cama farklı bir form kazandırarak sehba haline getirilmiş sağlamlık derecesi nedir bilemem ama görüntüsü hiçte fena değil hani.

farkli-tasarlanmis-oturak-sehba

Makina tasarımı kökenli olduğum içindir belki değişken mekanize yapılar her zaman beni cezbetmiştir. Fakat bir yapı ne kadar mekanize tasarlanırsa o kadar stabilliğide azalır hareketli parçaların size getirdiği işlevselliği kadar bozulma riski ve deformasyon ihtimalleride var. Bu değişken yapılı oturak oldukça güzel düşünülmüş ama dönen parçaların ileri dönemde getireceği olumsuzluklar nedir bilemem tabiki.

karater-tipli-saaat-tasarimi

Renkli ve espirili bir kişiliğiniz varsa evinizde bu tarz saatler sizi yansıtacaktır. Düz sıradanlıktan hoşlanmayanlar için çizgifil karakterleri gibi tasarlanmış saat modeleri. Ahşapla başka neler yapılabilir acaba.

kendinden-masalı-kanepe

Portatif ve kullanış olduğunu düşündüğümüz bu koltuk ise çok basit ama ideal bir düşüncenin eseri.kitaplikli-koltuk-tasarimi

Kitap okumayı çok sevenler artık kitaplıkla koltuk arası mekik dokumayacak herşey elinin veya oturduğu yerin altında 🙂

torun-ve-dedelere-sandalye

Torunlarını çok seven dedeler artık masallarını bu sandalyede anlatacak. 3 kişilik sandalye olurmu kişilerden ikisi minik olursa çokta güzel olurmuş.

yaprak-masa

İhtiyaçlar getirir en güzel tasarımları fakat estetiklik tasarımcıya has birşeydir. Yaprak masa modeli de bu örneklerden bir tanesi işte. Tasarım gerçekten gözleri büyülüyor.

 

Bu yazımızda “yaprak şeklinde masa, beşik sandalye, değişken ofis, geniş farklı koltuk, estetik cam sehpa, dede torun sandalye, kitaplıklı koltuk, değişken oturak, karakter görünümlü saatler”  yer almakta.

Diğer Konular

  • Benzer Yazı Yok

1 Yorum

  1. Nevzat

    merhaba…
    ürünlerin fiyatlarını göremedim bu konuda yardımcı olurmusunuz. koltuk ve masa fiyatı olsa yeterli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir