LG Dünyadaki En İnce LCD Tv’yi Üretti

Teknolojinin önde gelen takipçilerinden LG yepyeni bir tasarımla göz doldurdu. LG’nin tasarladığı bu televizyon bilim kurgu filmlerinden çıkmış gibi sanki. İşte LG ‘nin en son üretimi dünyanın en ince televizyonunun bilgileri:

LG Dünyadaki En İnce LCD Tv’yi Üretti

80 farklı ülkede faaliyet gösteren Güney Koreli elektronik devi LG, dünyanın en ince Sıvı Kristal Ekran (Liquid Crystal Display – LCD) televizyonunu üretti. Sadece 5,9 milimetre kalınlığında olan teknoloji harikası televizyonların 106 ve 120 ekranlık iki modeli bulunuyor. Japon rakibi JVC’nin bu alanda elinde bulundurduğu 7 milimetre rekorunu kıran LG, klasik Soğuk Katot Floresan Lamba (Cold Cathode Fluorescent Lamp – CCFL) teknolojisi yerine, Işık Yayan Diyot (Light Emitting Diode -LED) arka aydınlatma sistemi kullanarak bu inceliğe ulaştıklarını bildirdi. CCFL, laptop bilgisayarların ekranlarında da kullanılıyor.
LG’nin son ürünü, 7 milimetre kalınlığındaki JVC’den ağır olsa da, 120 Hz’lik yüksek kalite ve canlı renklerle rakibinin önüne geçiyor. 106 ekranlık model 6,1, 120 ekranlık model ise 7,3 kilogramlık ağırlıklarıyla dikkat çekiyor. Yeni LG’lerin ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatının ne kadar olacağı henüz belirlenmemiş. Nano teknoloji alanında her geçen gün yeni ufukların açıldığı günümüzde, özellikle Uzakdoğulu teknoloji devleri ‘ince televizyon’ alanında büyük bir rekabet içerisinde.
Uzmanlar, geleceğin LCD televizyonlarının daha ince ve hafif olacaklarını, az enerji harcayacaklarını ve yüksek ekran performansı sunacaklarını belirtiyor. LCD’nin tahtına aday olarak gösterilen yeni nesil ekran teknolojisi Organic Light Emitting Diode (OLED) televizyonların kalınlıkları ise 1 milimetreye kadar düşmüş durumda.

Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir