Mitsubishi Lancer – Köpek Balığı

Mitsubishi otomotiv sektöründe önemli yer tutan bir marka. Japon devleri arasında olan bu markanın Yeni Lancer modeli oldukça göz doldurmakta. KÖPEK BALIĞI KARAYA ÇIKTI! sloganıyla televizyonlarda ve reklam bilbordlarında boy gösteren araç gerçekten övüldüğü kadar var. Araç bir 1.5 ve 1.8 lt modelleri ile piyasaya sürülmüş durumda. Yeni Lancer sadece bununlada kalmıyor Evo ve bunun gibi bir iki modelliyle kullanıcılarına ekonomik ve performans bazında seçenekler sunuyor. Modelleri biraz daha yakından tanıyalım isterseniz…

mitsubisi

Mitsubishi LANCER ve Modeleri
Gerçektende dizelleri kıskandıran bir motora sahip.. 100 km ortalama 6.1 lt yakıt tüketimine sahip bu araç ekonomik olduğu kadar seri ve harika bir yol tutuşuna sahip. Lancer’in 3 farklı versiyonu var. Inform ve Invite modellerinde 109 ps gücünde ve Intense modelinde ise 149 ps gücünde MIVEC (değişken subap zamanlaması) sahip motor görev yapıyor.
Aktarma organlarının verimliliğinin büyük rol oynadığı performansıyla Lancer Sports Sedan; Manuel ve INVECS otomatik şansızamanlar ile gücünü yola aktarıyor.1.8 L versiyonunda ise sonsuz kademeli CVT şanzıman, direksiyon üzerindeki kulakçıklar ile kontrol edilebiliyor.

Araç hakkında söylenecek çok söz var aslında.. Detayları http://www.mitsubishi-motors.com.tr/lancer/index.asp?pg=teknik adresinden öğrenebilirsiniz.

Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir