Nikon D200

Dijital SLR fotoğraf makineleri arasında kendini kanıtlamış bir marka olan Nikon’un D200 modeli Japonya ‘ da yılın en iyi makinesi seçildi. Bu kadar dikkat çekici olmayı başarmış olan ürünle ilgili ilk teknik bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

10.2 megapiksel CCD

D200de 10.2 megapiksellik Nikon DX Format CCD lens bulunuyor. Lens, daha hızlı veri aktarabilmek için 4 kanallı veri aktarımı ve Optical Low Pass Filter teknolojisi ile güçlendirilmiş.

Saniyede 5 kare çeken makine, inanılmaz ama bir saniyeden daha kısa sürede açılıyor. Magnezyum alaşımlı gövde ise hem dayanıklılık hem de hafiflik sunuyor.

Geniş ekran, güçlü gövde

2,5 inçlik ekran ise Kodak ürünlerinde görmeye alıştığımız detaylı resim izleme özelliğini sunuyor. Bu özellik sayesinde fotoğrafları detaylı izlemek mümkün olurken fazla pil tüketimi de dezavantaj olarak geliyor.

SLRda kablolara veda

Nikon daha önce kompakt ürünlerde duyurduğu kablosuz veri aktarımını SLR ürünlerine de bu modelle taşıdı. WT-3 kablosuz veri transfer özelliği ile çekilen fotoğrafları, bilgisayara veya baskı cihazına kablosuz aktarmak mümkün oluyor.

Yok artık Lebrom James

Üründe bulunan GPS tekniği sayesinde, bulunan yer hakkındaki bilgiler de fotoğrafa aktarılabiliyor.

Ürünün gövdesi yurtdışında 1700 Dolardan satışa sunuluyor.

Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir