Türkiye Otomobil Tasarımcıları

Ülkemizde kendi aracımızı tasarlamamız ve üretmemiz artık konuşulan ve hayata geçirilmek istenen şeyler oldu.. Bu doğrultuda hükümetinde bunu net sözlerle ifade ettiği günleri görür olduk ve bu süreçte bizi en çok bağlayan nokta tabiki tasarım kısmı, genç tasarımcılar olarak, kendi otolarımızı kendimiz tasarlamak istiyoruz..

Otomobil tasarımı hakkında gençlerimizin bilgilendirilmesi ve bu noktada eğitilebilmesi için gerekli olan aşamaları bilen arkadaşlarımızın bu konu altında önerilerini bekliyoruz. Bizde edindiğimiz net bilgiler doğrultusunda otomobil tasarım programlarını, otomobil tasarım kurslarını sizlerle paylaşmayı hedeflemekteyiz..

araba tasarımı

Haydi Türkiye Kendi arabanı kendin tasarla!

 

Diğer Konular

  • Benzer Yazı Yok

2 yorum

  1. Emin

    Gerçekten bu konuya değinmeniz iyi olmuş. Ülkemizde bir birinden güzel işler çıkaran tasarımcılar kimileri kişisel çalışıyor kimiler firmalara bağlı. Millet olarak potansiyelimizi göstermek adına güzel bir girişim. Maya, catia, 3d studio max, inventor, UniGRAPHIS, SolidWORKS gibi bir çok program size bu anlamada yardımcı olacaktır. Fakat kağıt üzerinde oluşturacağınız taslaklar size büyük kolaylık sağlayacaktır.

    Şimdiden iyi çalışmalar..

  2. ahmet y

    Peki, araba tasarımı yaparken hangi ölçülere dikkat etmek gerekir.. Araçların ölçüsü konusunda bir standart varmıdır? Genişliği yüksekliği yada bilemiyorum işte..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir