WordPress Fonksiyonları

WordPress dosyaları içerisnde birçok PHP fonksiyonu tanımlıdır. Fonksiyonların bazıları WordPress temalarında kullanılan Tema Etiketleri olarak tanımlanmıştır. Bazı fonksiyonlar ise eklenti geliştirilmesinde kullanılan olay ve filtrelerle (the Plugin API) ilişkilidir. Diğerleri ise WordPress çekirdeğine ait fonksiyonlardır.

WordPress çekirdek fonksiyonlarının bir çoğu Eklenti ve Tema geliştiricilerinin işlerine yarar. Bu sayfada Tema etiketleri dışında kalan çekirdek fonksiyonların birçoğuna yer verilmiştir. Sayfanın en altında WordPress fonksiyonları hakkında bilgiler bulabileceğiniz harici kaynaklara ulaşabilirsiniz. Buradaki bilgilere ek olarak, WordPress phpdoc sitesinde 2.6.1 sürümünden sonraki bütün WordPress fonksiyonlarıyla ilgili detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Not: Bu liste WordPress’in versiyon 2.1 ve sonraki sürümleri içindir ve WordPress’in kullanılmayan önceki versiyonlarına ait fonksiyonları içermez. WordPress’in 2.0.x versiyonları için tamamlanmamış bir sayfaya Function Reference 2.0.x adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: http://codex.wordpress.org/tr:Fonksiyon_Listesi

Diğer Konular

  • Benzer Yazı Yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir