WordPress ile kategori listeleme çeşitleri

WordPress i aranızda hemen hemen kullanmayan yoktur. Sizlere faydalı olacağını düşündüğüm kategori listeleme çeşitlerini yayınlamak istedim.
Blogunuzda dilediğiniz bir yerde sadece olmasını istediğiniz kategoriler için aşağıdaki kodlama sistemini kullanabilirisiniz..

ingilizcede include dahil etmek demektir. buradaki fonksiyona göre belirtilen numaralara ait (kategori id numarası) kategorileri ada göre listele anlamını taşır.

Dilediğiniz kategorileri hariç tutmak istiyorsanız eğer

exclude kullanarak yukarıdaki ilgi id numaralara ait kategorilerin çıkarıldığını görebilirsiniz.
Wordpress’te temanızın içinde kategori listelemesi yapan kodun içinde include=kategori numaraları dahil eder exculude=kategori numaraları listeden çıkartır özetle.

Umarım faydalı bir bilgi olmuştur. Sorularınızı yorum bırakarak sorabilirsiniz. Elimden geldiğince cevaplarım.

Diğer Konular

3 yorum

 1. hasan

  WordPress te katogorileri istediğim gibi ayarlmak mümkünmü yani bir oyunlar kategorisinin hemen altında aksiyon oyunları vb. olmasını istiyorum bu nu nasıl yapabilirim…wordpresste hepsi geliyor mesela konu eklediğim kategorilerden aksiyon oyunları vb.aksiyo filmleri gibi..

 2. admin Yazar

  evet mümkün. yukarıda vermiş olduğum listeme sistemi zaten bunun için. Yapman gereken sadece bir ana kategori altına diğer kategorileri eklemen. Kategori eklersen zaten wordpress sana soruyor bağlı olacağı kategori şeklinde dilediğin kategoriyi seç ve yeni kategorileri ona bağla. verdiğim koduda sitene eklersen sadece ilgili kategori altında istediğin kategoriler çıkar.

 3. Kubilay Kesici

  Merhabalar,
  Benim bir dizi film izleme sitem vari. WordPress altyapısına kurulu. Ve ben burada dizilerimin kategorilerinin alt kategorilerini listelemek istiyorum Fakat bir türlü başarılı olamadım. Yardımcı Olabilirseniz çok sevinirim.
  Saygılarımla…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir